Nabożeństwa majowe

ZMARTWYCHWSTAŁ

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Zebrane jutro w kościele ofiary są przeznaczone na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla Caritas Poznańskiej.

3. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.

4. Wyrażam serdeczne podziękowanie Zespołowi Drogi Synodalnej, który zakończył prace etapu parafialnego. Za włożony wkład pracy i poświęcony czas dla dobra Kościoła Powszechnego w imieniu wspólnoty w Starym Bojanowie i Starym Białczu. A naszej koordynatorce p. Magdzie Adamczak za udzieloną gościnę dla celów spotkań i ich organizację. Zdjęcia z ostatniego spotkania są na stronie internetowej parafii.

5. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 268 rodzin, co stanowi 50,5 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

6. Bardzo dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego, za posługę liturgiczną i oprawę muzyczną oraz wykonane piękne dekoracje. Za liczny udział w drodze krzyżowej w Wielki Piątek oraz prowadzenie rozważań. Policji i strażakom za zabezpieczanie trasy. Za prowadzenie adoracji nocnej od 23:00 do 24:00. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim: telefonicznie i osobiście. „Bóg zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, modlitwy i pomocy również za ofiarowane dary na stół. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.

7. Pogrzeb śp. Roberta Olejnika w środę 20 kwietnia o godz. 11:00.

8. Kancelaria parafialna czynna w czwartek zaraz po Mszy św. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Aktualne nalepki pojawią się po Świętach. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i daninę diecezjalną na konto parafialne „Bóg zapłać”. Na cmentarzu niebawem rozpoczną się dalsze prace modernizacyjne. Przy tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim zabierającym do domu dekoracje i znicze z grobów obniżając tym samym koszty utrzymania cmentarza.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy przed świętami. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 45 – 55 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 57 – 63.

10. Polecam Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. Kwartalnik Historyczny w cenie 7 zł i modlitewnik maryjny „31 dni z Maryją” w cenie 5 zł.

ks. Piotr Kufliński