• This event has passed.

Wszystkich Świętych

1 listopada 2022 / 09:00 - 16:00

W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych. We wtorek będziemy kwestować na cmentarzu od godz. 8:00 do 10:00 i od 12:00 do 14:00 na remonty i prace pielęgnacyjne prowadzone na cmentarzu oraz na wywóz śmieci. Będzie też możliwość zamówienia wymienianek jednorazowych i rocznych u pań, które będą dyżurować i wypisywać je od godz. 13:00 do zakończenia Mszy św. w domu przedpogrzebowym na cmentarzu. Wszystkie sprawy dotyczące opłat cmentarnych są wyjaśniane w biurze parafialnym. Po upływie 20 lat od daty śmierci miejsce pochówku wraca do dyspozycji administracji cmentarza – chyba, że została wniesiona opłata na kolejne lata.

EWANGELIA (Mt 5, 1-12a)

Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:
«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

Date:
1 listopada 2022