PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Rok 2017

W Wielką Sobotę przez cały dzień trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca. Od godz. 14:00 odbywały się tradycyjne poświęcenia pokarmów na wielkanocny stół.
Obrzędy Wigilii Paschalnej w Wielką Noc rozpoczęły się przy ognisku od poświęcenia ognia i Paschału symbolizującego Zmartwychwstałego Chrystusa. Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński wniósł do ciemnego kościoła zapalony Paschał, po odśpiewaniu „Światło Chrystusa” wszyscy wierni odpalili od niego swoje świece. Po intronizacji Paschału i okadzeniu go wysłuchaliśmy Orędzia Wielkanocnego „Exultet”. Następnie rozpoczęła się Liturgia Słowa. Wysłuchaliśmy trzech czytań ze Starego Testamentu i jednego z Nowego Testamentu.W czasie hymnu „Chwała na wysokości Bogu” rozdzwoniły się wszystkie dzwony i dzwonki oznajmiając, że Pan zmartwychwstał!
Po kazaniu odbyła się Liturgia Chrzcielna. Najpierw wezwaliśmy wstawiennictwa Wszystkich Świętych śpiewając Litanię wraz z Ministrantami Seniorami z grupy „Cantores Minores”, następnie Ks. Proboszcz pobłogosławił wodę chrzcielną i wszyscy z zapalonymi świecami odnowili Przyrzeczenia chrzcielne.
Ostatnią częścią celebracji Wigilii Paschalnej w Wielką Noc była Liturgia Eucharystyczna zakończona Procesją Eucharystyczną wokół kościoła i uroczystym błogosławieństwem.