Nabożeństwa różańcowe Zapraszamy
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Rok 2018

  • Rok 2018 »
  • Misje Święte - 04-11.03.2018

Od 3 do 11 marca 2018r. przeżywaliśmy Misje Święte, które w każdej parafii odbywają się co 10 lat. Był to czas słuchania codziennych nauk głoszonych przez Ojców Franciszkanów: O. Jessego z Wejherowa i O. Arnolda z Pakości. Równolegle do Misji parafialnych trwały rekolekcje szkolne. Podczas odprawianych nabożeństw były dzwony pokutne, nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn, młodzieży oraz osób starszych.
W czwartek podczas Mszy św. o godz. 9:00 zgromadzonym chorym Ojcowie Franciszkanie udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz pobłogosławili Najświętszym Sakramentem.
W piątek o godz. 14:00 z kościoła pw. św. Bartłomieja wyruszyła publiczna Droga Krzyżowa, drewniany Krzyż nieśli przedstawiciele różnych Wspólnot Parafialnych a rozważania przedstawił Ojciec Arnold. Również w piątek po wieczornej Mszy św. wyruszyła procesja na parafialny cmentarz z modlitwami za zmarłych. Natomiast wieczorem można było spotkać Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie, aby móc go uwielbić.
W sobotę podczas Mszy Świętych przybyli małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a o godz. 15:00 w kościele pw. św. Teresy odbyło się nabożeństwo dla małych dzieci i matek w stanie błogosławionym.
Niedzielne Msze św. zakończyły cały tydzień Misji Świętych, Ojcowie Franciszkanie poświęcili przyniesione przez wiernych ich krzyże misyjne. Po Mszy św. o godz. 11:00 Krzyż Misyjny znajdujący się przy kościele pw. św. Teresy został poświęcony oraz w wyjątkowy sposób uczczony przez parafian. Ojciec Jesse udzielił wszystkim zgromadzonym misyjnego błogosławieństwa. Za włożony trud apostolski w głoszenie wyjątkowych rozważań na ręce Ojców Misjonarzy zostały złożone podziękowania.