PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Msze św. od poniedziałku o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Diecezjalne Radio Emaus.
 3. W tym tygodniu wspominamy:w poniedziałek – Bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa

  we wtorek – Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła

  w piątek – Św. Jana Bosko, Kapłana

 4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Spotkanie ze wspólnotą różańca po wieczornej Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Na godz. 11:00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.
 6. W sobotę zakończyłem kolędę tzn. odwiedziny duszpasterskie u parafian. Składam serdeczne podziękowanie za gościnę i okazaną życzliwość wielu parafian oraz za złożone ofiary. Za otwarte serca, rozmowy, uwagi i propozycje oraz za zaoferowaną pomoc w różnych inicjatywach. Szczególne słowa uznania za opiekę i pomoc w czasie gołoledzi. „Bóg zapłać” za gościnę przy wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem. „Bóg za-płać”. Zebrane ofiary przeznaczone będą na konfesjonał i kontynuowanie prac przy kościele św. Bartłomieja.
 7. Kancelaria parafialna czynna według stałego porządku. Ze względu na mróz w poniedziałek pół godziny później tzn. od godz. 17:00. Są wolne intencje mszalne w lutym.
 8. Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie zaprasza wszystkich mieszkańców do zwiedzania przygotowanych w szkole ekspozycji z okazji Święta Patrona oraz 50-lecia szkoły. W godzinach od 10:00 do 15:00 – zwiedzanie wystaw w salach lekcyjnych od godz. 15:00 do 16:30 – część artystyczna z okazji 95 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w wykonaniu dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.
 9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 13 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 15 – 31.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz