Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Zakony klauzurowe.
 3. W tym tygodniu wspominamy:w środę – Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy

  w czwartek – Św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 17:00 a objazd chorych jak zawsze od godz. 8:00. Wieczorem po Mszy św. nabożeństwo I piątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w lutym.
 6. W przyszłą niedzielę składka w kościele jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. Do kościoła św. Bartłomieja wrócił odnowiony zabytkowy pulpit do mszału a konfesjonał otrzymał oświetlenie. W najbliższym tygodniu do kancelarii parafialnej wróci odrestaurowane stare zabytkowe biurko, które dotąd niszczało w piwnicy na probostwie. W marcu planujemy prace przy rekonstrukcji prezbiterium w kościele św. Bartłomieja. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i w kancelarii.
 7. Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie przy współudziale Centrum Kultury w Śmiglu oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla zaprasza wszystkie dzieci na „Środowiskowy Balik Karnawałowy”, który odbędzie się dnia 3 lutego br. w sali domu wiejskiego w Starym Bojanowie.
 8. Zachęcam do odprowadzania 1% podatku na cele Caritas Archidiecezjalnej. Szczegóły na plakatach oraz ulotkach, które są wyłożone przy prasie katolickiej.
 9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 37 – 43 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 45 – 55.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz