1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 a po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia; w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W przyszłą niedzielę zbieramy po Mszach św. ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”.
  3. Zapraszam na drogę krzyżową prowadzoną przez dzieci w piątek o godz. 15:00 do kościoła św. Bartłomieja. O godz 17:15 droga krzyżowa w kościele św. Teresy dla dorosłych prowadzona przez Wspólnotę Różańca a po niej Msza św.
  4. Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii od 22 marca (sobota wieczór) do 26 marca (środa). Od poniedziałku zaś 24 marca do 26 będą również rekolekcje szkolne. Spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w środę 9 kwietnia.
  5. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek 20 marca o godz. 17:00.
  6. W tym roku Droga Krzyżowa w Wielki Piątek przejdzie z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam wszystkie grupy do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór i scholę zapraszam do prowadzenia śpiewu.
  7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczyna się we Farze w Śmiglu od II Niedzieli Wielkiego Postu tzn. 16 marca i potrwa przez cztery kolejne niedziele. Początek o godz. 16:00 I nauką, o godz. 16:30 Msza św., a po niej następna nauka.
  8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. W czasie rekolekcji jest możliwość zamówienia dodatkowych Mszy św. W czasie rekolekcji parafialnych kancelaria będzie nieczynna. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł). Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku do 15 marca i dzierżawę za I półrocze do 30 marca.
  9. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona od osoby 3 zł razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji. Większe ofiary zostaną przeznaczone na rekonstrukcję prezbiterium w kościele św. Bartłomieja. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.
  10. Zbierane dziś w kościele ofiary są przeznaczone na zakup drewna dębowego do kościoła św. Bartłomieja. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Zamówiona nowa figura Chrystusa do Grobu Pańskiego już jest w parafii. Rozpoczęliśmy też prace w prezbiterium kościoła św. Bartłomieja.
  11. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 92 –88 i ul. Krótkiej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 84 – 78.
  12. Polecam Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł z płytą na której jest Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II i Mały Przewodnik.