Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzona przez chór parafialny) a po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia; w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na misje „Ad gentes”.
 3. W środę przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
 4. W najbliższą sobotę wieczorem rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Składka zbierana w kościele w przyszłą niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako podziękowanie za trud apostolski. Liczę na hojność parafian. Od poniedziałku 24 do 26 marca są również rekolekcje szkolne. Będzie je głosił O. Jesse – Franciszkanin, Gwardian z Osiecznej.
 5. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w najbliższy czwartek 20 marca o godz. 17:00.
 6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczyna się od dziś we Farze w Śmiglu i potrwa przez cztery kolejne niedziele.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje w końcu marca i w kwietniu. W czasie rekolekcji parafialnych kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł). Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku (z tego obowiązku wobec parafii nie wywiązało się dotąd 3 rolników) i dzierżawę za I półrocze do 30 marca.
 8. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł. od osoby. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji. Większe ofiary zostaną przeznaczone na rekonstrukcję prezbiterium w kościele św. Bartłomieja. Na kopercie proszę napisać imię i nazwisko głowy rodziny, adres i ilość osób. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za ofiary składane w kancelarii na prace remontowe w naszej parafii, dzięki którym mogę je bezpiecznie kontynuować.
 9. Serdecznie dziękuję za wykonane prace murarskie w prezbiterium kościoła św. Bartłomieja. Za włożone serce i cierpliwość przy ich wykonaniu niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 10. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 74a – 66 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 60.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed kościołem można nabywać paschaliki wielkopostne w cenie 7 zł. Ofiary z paschalików są wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz