PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzona przez ministrantów seniorów) a po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Głosi je O. Jesse – Gwardian z Osiecznej. Wszystkich serdecznie zapraszam. Składka zbierana w kościele w niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako podziękowanie parafian za trud apostolski. Od poniedziałku 24 do środy 26 marca są również rekolekcje szkolne.
 3. Msze św. w czasie rekolekcji o godz. 16:00 (kościół św. Teresy) i 18:00 (kościół św. Bartłomieja) w środę dodatkowo o godz. 9:00 (kościół św. Teresy).
 4. Objazd chorych, których odwiedzi Ojciec Rekolekcjonista w środę 26 marca od godz. 11:00.
 5. Szczegółowy plan rekolekcji jest zamieszczony na stronie internetowej oraz w gablotach parafialnych.
 6. W tym tygodniu obchodzimy w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę 30 marca po Mszy św. o godz. 11:00.
 8. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna a w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Od czwartku 3 kwietnia nie opłacone miejsca mogą wykupić inni. Po tym terminie zostaną wolne. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują dzierżawę za I półrocze do 31 marca.
 9. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł. od osoby. To nasz obowiązek wobec archidiecezji. Większe ofiary zostaną przeznaczone na rekonstrukcję prezbiterium w kościele św. Bartłomieja. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za wykonane wszystkie naprawy w kościołach i na probostwie.
 10. Zakupiłem dla parafii 2 nowe wysokiej klasy mikrofony dla scholii oraz nowy bezprzewodowy zestaw nagłaśniający, który będzie używany do procesji i pielgrzymek. Mamy już drewno dębowe do remontu prezbiterium w kościele św. Bartłomieja. W kościele św. Teresy zostały wymienione w prezbiterium dwa reflektory na nowoczesne ledowe oszczędzające energię elektryczną.
 11. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 58 – 54 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 50 – 34.
 12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed kościołem można nabywać paschaliki wielkopostne w cenie 7 zł. Ofiary z paschalików są wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz