PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzona przez ministrantów i scholę) a po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych dziś po Mszy św. o godz. 11:00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nie będzie mnie w konfesjonale, ponieważ słucham spowiedzi w Górce Duchownej. W I piątek nie będzie objazdu chorych, dopiero przed świętami. Spowiedź św. w I piątek z racji niedawno zakończonych rekolekcji od godz. 17:00. W I sobotę spotkanie ze wspólnotą różańca po wieczornej Mszy św. W kwietniu nie będzie Mszy św. zbiorowej za zmarłych.
  4. Zapraszam do spowiedzi wielkopostnej z udziałem zaproszonych kapłanów w przyszłą środę 9 kwietnia. Godziny spowiadania, jak co roku (są zamieszczone w internecie i wywieszone na tablicach ogłoszeń).
  5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w kwietniu. Do poniedziałku 31 marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Od czwartku 3 kwietnia nieopłacone miejsca mogą sobie wykupić inni. Po tym terminie zostaną wolne. Opłaty są tylko dla tych, którzy chcą mieć swoje miejsca (są nieobowiązkowe). Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują dzierżawę za I półrocze do 31 marca.
  6. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł. od osoby. Dotąd ze swojego obowiązku wywiązało się 117 rodzin, czyli 32 %. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty Grobu Pańskiego (zebraliśmy dotąd 247zł i 3 gr.). Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji rekolekcji parafialnych i szkolnych: O. Rekolekcjoniście, katechetom i nauczycielom za obecność i opiekę nad uczniami; służbie liturgicznej: panu Czesławowi, ministrantom i scholii; za posługę przy stole na probostwie i za ofiarowane dary na stół. Niech wszystkim Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 32 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 30 – 24.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz