PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzona przez Caritas) a po niej Msza św. i koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 14:00.
  2. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii w najbliższą środę 9 kwietnia od godz. 8:30 do 11:00 w kościele św. Bartłomieja od godz. 14:00 do 17:30 a w kościele św. Teresy. Plan spowiedzi wraz z przerwami w gablocie ogłoszeń i internecie.
  3. W poniedziałek spowiedź św. w Buczu, we wtorek w Wilkowie Polskim, w środę u nas i w Starym Białczu, w czwartek w Czaczu, w piątek w Wonieściu a w sobotę we Farze w Śmiglu. W tym tygodniu nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszami św.
  4. W przyszłą niedzielę – Palmową – święcenie palm podczas każdej Mszy św. a uroczyste z procesją do Kościoła przed Mszą św. o godz. 11:00. Zbieramy się przy krzyżu przed kościołem o godz. 10:50. Dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne z ofiarami, które złożą podczas procesji z darami.
  5. Chorych odwiedzę przed Świętami w Wielki Wtorek od godz. 8:00.
  6. Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska oraz Krzywińskie Towarzystwo Kulturalne organizuje rowerową drogę krzyżową w niedzielę 13 kwietnia, na którą serdecznie zaprasza. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna a w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w kwietniu. „Bóg zapłać” za ofiary składane na remonty parafialne. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że 31 marca minął termin opłaty dzierżawy za I półrocze. Pozostało kilka wolnych miejsc w ławkach w obu kościołach. Rozumiem, że osoby, które je dotąd posiadały zrezygnowały z tych miejsc. Mogą je, więc wybrać inni. Po Świętach zostaną wymienione naklejki na nowe. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  8. Składka zbierana w kościele w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace inwestycyjne w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. W Wielkim Poście składamy w kopertach daninę diecezjalną. Dotąd wywiązały się ze swojego obowiązku 172 rodziny, co stanowi 48% parafian. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mamy dotąd zebrane 447 zł i 36gr.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościół św. Teresy, ponieważ do sprzątania kościoła św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 22 – 18 i ul. a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 16 – 12.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik z książeczką o Janie Pawle II w cenie 7,5 zł.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz