Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami młodzieży I kl. Gimnazjum. Przed kościołem po Mszach św. możemy złożyć ofiarę dla Radia Maryja i TV Trwam.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  we wtorek – Św. Męczenników: Andrzeja Dung-Laca, Kapłana i Towarzyszy
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, tzn. liturgiczne oczekiwanie na Boże Narodzenie oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od przyszłego poniedziałku Roraty, na które już dziś wszystkich serdecznie zapraszam a zwłaszcza dzieci i młodzież. W zakrystii i biurze parafialnym będzie można zaopatrywać się w opłatki świąteczne. W tym roku są również kolorowe opłatki przeznaczone dla zwierząt.
 4. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuujemy również akcję pt. „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy stanie drzewko z dziesięcioma bombkami na których będzie napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona, aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Podobne bombki z dziesiątką naszych dzieci zawisną na drzewku innej parafii i od tamtejszych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty z napisanym na paczce Imieniem i wiekiem dziecka prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo a bombkę zatrzymać sobie na pamiątkę.
 5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00. Przynosimy ze sobą zeszyty
 6. 6. Zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną w najbliższą środę 25 listopada o godz. 19:30 na probostwie.
 7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Przyjmowane są jeszcze wymienianki roczne. Nowe będą czytane od II Niedzieli Adwentu czyli I niedzieli grudnia. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku. Nie wszyscy rolnicy wywiązali się z opłacenia podatku rolnego.
 8. Bardzo dziękuję za zaoferowaną choinkę do kościoła św. Bartłomieja. Potrzebujemy jeszcze do kościoła św. Teresy.
 9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 20 – 16.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed wyjściem z kościoła od najbliższej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 12 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński