1. Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam. Po Mszy św. losowa-ne są, trzy figurki Matki Bożej, które pielgrzymują po domach naszej parafii. We wtorek po IV niedzieli Adwentu figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział w Roratach spośród tych dzieci, które były na wszystkich Mszach św.
  2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w najbliższą sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem innych kapłanów w naszej parafii w środę 16 grudnia:
    w kościele św. Bartłomieja: od   8:30 – 9:30   i od 10:00 – 11:00
    w kościele św. Teresy:         od 14:00 – 15:30 i od 16:00 – 17:30
    komunia św. co 20 min.
  4. Spowiedź św. w dekanacie: we wtorek w Wonieściu i Buczu; w środę u nas i w Starym Białczu; w czwartek w Śmiglu w par. Św. Stanisława Kostki, w piątek w Czaczu; w sobotę w Śmiglu we Farze a w przyszły poniedziałek w Górce Duchownej. W związku z pomocą w słuchaniu spowiedzi w innych parafiach nie będzie mnie od wtorku w konfesjonale przed Mszą św. Nie ma też w tym miesiącu Mszy św. zbiorowej za zmarłych. Kancelaria parafialna czynna według stałego planu. W przyszłym tygodniu będzie nieczynna.
  5. Chorych odwiedzę jeszcze przed Świętami w środę 23 XII po Mszy św. o godz. 8:00. Będzie też okazja do spowiedzi św. we wtorek 22 grudnia od godz. 17:00 i po Mszy św. jeśli będzie taka potrzeba oraz w środę przed poranną Mszą św.
  6. Klub Seniora zaprasza osoby starsze i samotne na spotkanie opłatkowe dnia 22 grudnia we wtorek o godz. 12:00 do Sali Domu Wiejskiego.
  7. Zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi” kończymy w niedzielę 20 grudnia. Przygotowane prezenty w akcji „Prezent dla dziecka” proszę przynieść do zakrystii lub na probostwo do soboty 19 grudnia.
  8. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na kontynuowanie inwestycji parafialnych. „Bóg zapłać” za składane ofiary. W trosce o godne roznoszenie Najświętszego Sakramentu chorym kupiłem dwa nowe cyboria tzn. naczynia do przenoszenia komunikantów. Będą poświęcone podczas rorat.
  9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej 1 – 11 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kolejowej 13 – 19 i 16.
  10. Polecamy Przewodnik Katolicki (w przyszłym tygodniu będzie podwójny numer świąteczny z płytą), u ministrantów przy wyjściu z kościoła świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. a u dziewcząt ze Szkolnego Koła Caritas kartki świąteczne. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.