BÓG

KRÓL

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

IV Niedziela Adwentu ze św. Janem Pawłem II - 20.12.2015r.

Drodzy Bracia i Siostry!

1. Boże Narodzenie już nadchodzi. Zostały jeszcze ostatnie poprawki do Narodzenia Pana i choinki – na Placu Świętego Piotra, a także – jest to niezbędne – przygotowanie duszy na tę wielką tajemnicę wiary.

W ostatnich dniach Adwentu liturgia kładzie szczególny nacisk na postać Maryi. Początek wcielenia Odkupiciela miało miejsce w jej sercu, od niej: “Oto jestem” pełna wiary, w odpowiedzi na Boże wezwanie. Jeśli chcemy zrozumieć prawdziwy sens Bożego Narodzenia, musimy spojrzeć na nią.

2. Maryja, Matka par excellence, pomaga nam zrozumieć kluczowe słowa tajemnicy narodzin swego Boskiego Syna:  pokora, milczenie, zdumienie, radość.

Ona wzywa nas, przede wszystkim, do pokory, aby Bóg mógł znaleźć miejsce w naszym sercu, nie przyciemniony przez pychę i arogancję. Ona wskazuje nam wartość ciszy, która umie słuchać piosenki Anielskiej i płacz dziecka. Wraz z nią, zatrzymujemy się przed Szopką z  cudem, delektując się prostą i czystą radością, że to dziecko daje ludzkości Zbawienie.

3. W Świętą Noc wschodząca gwiazda, “blask wiecznego światła, słońce sprawiedliwości” przychodzi, aby oświecić każdego co mieszka w mroku i cieniu śmierci.

 

św. JAN PAWEŁ II

Czwarta Niedziela Adwentu, 21 grudnia 2003

wzorek_19a