1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
    w poniedziałek – Św. Młodzianków, Męczenników – święto
    w piątek – Świętej Bożej Rodzicielki – uroczystość
    w sobotę – Św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła
  3. W czwartek kończymy rok 2015. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00 w intencji wszystkich dobrodziejów naszych kościołów oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne do kościoła św. Teresy.
  4. W piątek w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. o godz. 11:00 i 15:00 w kościele św. Teresy. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ale mamy obowiązek być na Mszy św. tak jak w niedzielę.
  5. W tym tygodniu przypada też I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo I piątkowe po Mszy św. o godz. 15:00 a w sobotę sama adoracja bez nabożeństwa I soboty.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. Pilne sprawy można załatwić jedynie w sobotę po wieczornej Mszy św.
  7. W tym miesiącu nie ma objazdu chorych i Mszy św. zbiorowej za zmarłych oraz spotkania ze wspólnotą różańca.
    Plan kolędy:
    poniedziałek              28. XII od godz. 14:00 ul. Mała 9 – 1 i Kolejowa 19 – 1
    wtorek                       29. XII od godz. 14:00 ul. Kwiatowa 26 – 1
    środa                          30. XII od godz. 14:00 ul. Mostowa 16 – 1
    sobota                       02. I od godz. 9:00 ul. Ogrodowa, Okrężna ul. Kręta 34 – 47 i Olszewo
    niedziela                    03. I od godz. 15:00 Parsko
    poproszę o podwiezienie na początek kolędy
    Jeśliby domownicy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie można umówić się na inny dogodny termin. Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty od nauki religii.
  8. Od jutra będą też kolędować tzw. „Kolędnicy Misyjni” – dzieci pod opieką naszych kleryków, które zbierają ofiary dla misjonarzy. Nie odmówią też poczęstunku słodyczami. Proszę o życzliwe ich przyjęcie.
  9. Bardzo dziękuję za wykonane dekoracje świąteczne w obu naszych świątyniach oraz całej służbie liturgicznej za przygotowanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Niech wszystkim Nowonarodzony wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej 11 – 19.