PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Składka zbierana jutro w kościele jest przeznaczona na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od wtorku do piątku Msze św. w kościele św. Teresy.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla Caritas Archidiecezjalnej. W kościele św. Stanisława Kostki w Śmiglu będzie specjalna Msza św. dziękczynna za kanonizację bł. Jana Pawła II o godz. 17:00 na którą ks. Dziekan zaprasza wszystkich kapłanów Władze Gminne i wiernych naszego dekanatu.
 3. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II G. w środę o godz. 16:00
  kl. III G. w środę o godz. 16:45
  kl. I G. w czwartek o godz. 16:00
 4. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po wieczornej Mszy św. Są wolne intencje mszalne w maju.
 6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 330 rodzin, co stanowi 59 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.
 7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościół św. Teresy przed świętami. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Dworcowej a kościoła św. Teresy z ul. Miodowej.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego: klerykowi Przemysławowi, panu organiście wraz z chórem i scholą, panu kościelnemu i ministrantom, Policji i Strażakom; pocztom sztandarowym; za wykonane dekoracje w kościele, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii: za posługę niesienia krzyża, prowadzenie rozważań, śpiew i nagłośnienie. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone piękne życzenia w dniu kapłańskim. „Bóg zapłać” za wszelkie oznaki życzliwości i modlitwy. Szczególne podziękowanie młodzieży i opiekunom za prowadzenie adoracji przy grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 23:00 do 24:00. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński
proboszcz