1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (w kościele św. Teresy – również Msza św.) a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Od dziś rozpoczynamy 49 Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.
  3. W środę rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W dniu tym obowiązuje jak w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a dorosłych (18 – 60 r.) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na nasze głowy popiół, jako znak nawrócenia, którego chcemy dokonać w czasie Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji.
    Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od dnia 10 lutego 2016 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do dnia 22 maja 2016 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
  4. W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. Otoczmy ich w tym dniu szczególną modlitwą. W ich intencji będzie sprawowana najbliższa droga krzyżowa w piątek o godz 17:15.
  5. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Słowo Boże głosi w tym roku Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej ks. Proboszcz Piotr Bartkowiak. Po nabożeństwie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II.
  6. Rekolekcje parafialne i szkolne będą od III niedzieli Wielkiego Postu tzn. od 28 lutego. W czasie rekolekcji jest możliwość zamówienia dodatkowych Mszy św.
  7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 17:00 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za pomoc przy rozebraniu dekoracji świątecznych i wykonane w tym tygodniu naprawy.
  8. Składka w przyszłym tygodniu jest przeznaczona na zapłacenie za ogrzewanie kościołów w czasie zimy. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
  9. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wysokość zobowiązania nie uległa zmianie. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia reguluje zawsze od 100% mieszkańców. W ubiegłym roku z swego obowiązku wywiązało się 59 % parafian. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.
  10. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę na olej do świec. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 57 – 63 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 63a – 71.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.