PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o godz. 16:30 Msza zbiorowa za zmarłych, o 17:15 droga krzyżowa i Msza św. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i okazją uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”.
 3. Zapraszam na drogę krzyżową godz 17:15 w kościele św. Teresy o poprowadzenie której proszę chór.
 4. Rekolekcje parafialne i szkolne będą od 27 lutego (sobota wieczór) i potrwają do 2 marca środa). Głosić je będzie franciszkanin, O. Konstanty mgr Nowicjatu z Osiecznej. W czasie rekolekcji jest możliwość odprawienia dodatkowych Mszy św.
 5. Chciałbym wzorem ubiegłych lat, aby Droga Krzyżowa w Wielki Piątek przeszła z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam wszystkie grupy do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu.
 6. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek 19 lutego o godz. 19:30 na probostwie.
 7. Caritas Poznańska pokornie prosi wszystkich ludzi dobrej woli o odpis 1% podatku. Dzięki pozyskanym środkom Caritas Poznańska dalej będzie mogła prowadzić bezpłatne jadłodajnie, pomoc w leczeniu i rehabilitacji, świetlice dla dzieci i młodzieży, kolonie, wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych. Szczegółowe informacje na ulotkach i stronie internetowej www.caritaspoznan.pl
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 17:00 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Do 17 marca – tj. ostatni czwartek przed Wielkim Tygodniem przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł) tylko od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku i dzierżawę za I półrocze. Czekają też na nich zatwierdzone przez Kurię Metropolitalną umowy dzierżawy na kolejne 5 lat.
 9. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona od osoby 3 zł razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na zapłacenie rachunku za ogrzewanie kościołów w zimie. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Niebawem przystąpimy do wymiany elektrycznej tablicy rozdzielczej w kościele św. Bartłomieja.
 10. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu jak również za złożoną ofiarę na świece. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Lipowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 73 – 81.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. Za dwa tygodnie Mały Przewodnik będzie z piękną książeczką o Mszy św. w cenie 6 zł 90 gr. U ministrantów można nabywać paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński