PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (o której poprowadzenie proszę Wspólnotę Różańca). W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Składka zbierana w kościele w sobotę i niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako podziękowanie za trud apostolski. Od poniedziałku 29 lutego do środy 2 marca są również rekolekcje szkolne. Głosi je O. Konstanty mgr Nowicjatu z Osiecznej.
  3. Msze św. w czasie rekolekcji o godz. 16:00 (kościół św. Teresy) i 18:00 (kościół św. Bartłomieja) w środę dodatkowo o godz. 9:00 (kościół św. Teresy). Objazd chorych, których odwiedzi Ojciec Rekolekcjonista w środę 2 marca od godz. 11:00. Szczegółowy plan rekolekcji jest zamieszczony na stronie internetowej oraz w gablotach parafialnych.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:45 – przed drogą krzyżową. Nie będzie objazdu chorych, których odwiedzi o Rekolekcjonista w środę. Nabożeństwo I piątkowe po Mszy św. W piątek przypada również święto św. Kazimierza królewicza.
  5. Zapisy na Ekstremalną Drogą Krzyżową (nocną) w dniu 11 marca na trasie Kościan – Górka Duchowna (trasa dłuższa 42 km., krótsza 32 km) na www.EDK.org.pl lub przed Mszą św. w kościele farnym. Plakaty w gablocie ogłoszeń.
  6. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna a w czwartek po wieczornej Mszy św. Do 17 marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. W marcu kancelaria będzie czynna tylko w I połowie miesiąca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek i dzierżawę za I półrocze. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 18 marca o godz. 16:30 w kościele św. Teresy.
  7. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za już złożone ofiary. Dotąd ze swego obowiązku wywiązało się 79 rodzin co stanowi 15% mieszkańców. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii.
  8. Kościół św. Teresy otrzymał nowe przykrycia ołtarze. „Bóg zapłać” za ich uszycie. W kościele św. Bartłomieja rozpoczęła się modernizacja oświetlenia. W planach jest również zainstalowanie ogrzewania kościoła oraz nowa szafa w zakrystii do szat liturgicznych (drewno jest już zamówione). Wybrukowanie ganków na cmentarzu z polbruku na betonowym podkładzie zostało wstępnie wycenione na około 60 tys. zł. Pozostaje otwarty sposób pozyskania tak dużych środków. Informuję, że parafia nie pobiera żadnych opłat od wartości stawianego na cmentarzu pomnika. Potrzebny jest tylko projekt pomnika do dokumentacji cmentarza.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 114a – 106a a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 104 – 94.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik z książeczką o Mszy św.

ks. Piotr Kufliński