PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 15:00 w kościele św. Bartłomieja prowadzona przez dzieci a o godz. 17:15 w kościele św. Teresy o której poprowadzenie proszę Radnych Parafialnych. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W przyszłą niedzielę przypada III rocznica wyboru papieża Franciszka.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji rekolekcji parafialnych i szkolnych: O. Rekolekcjoniście, katechetom i nauczycielom za obecność i opiekę nad dziećmi i młodzieżą; służbie liturgicznej: panu Mieczysławowi i ministrantom; za posługę przy stole na probostwie i za ofiarowane dary na stół. Niech wszystkim Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem. Ci, którzy z własnej winy zlekceważyli udział w tym świętym czasie rekolekcji nie sami zrobią sobie rachunek sumienia.
  4. Spowiedź wielkopostna w przyszły czwartek 17 marca według stałego porządku.
  5. W Wielki Piątek ulicami naszej parafii pójdzie Droga Krzyżowa z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Czekamy jeszcze na zgłoszenia do prowadzenia 7 stacji grup lub rodzin (5 osób w grupie). Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu.
  6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Do 17 marca (14 marca – nieczynna, jestem na spowiedzi) przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. W marcu kancelaria będzie czynna po Świętach – 31 w czwartek. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek i dzierżawę za I półrocze. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w przyszły piątek 18 marca o godz. 16:30 w kościele św. Teresy.
  7. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za już złożone ofiary. Dotąd ze swego obowiązku wywiązało się 130 rodzin co stanowi 24% mieszkańców. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 238 zł 71 gr. Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii.
  8. Kościół św. Bartłomieja ma już czynne ogrzewanie założoną nową rozdzielnię elektryczną w zakrystii oraz zewnętrzne oświetlenie na cmentarz. Trwają dalsze prace w kościele. Zakupiłem drewno dębowe na nową szafę do zakrystii. W planach jest modernizacja ogrzewania w domu parafialnym tak, aby można było korzystać z salek i biura parafialnego również zimą w godnych warunkach. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na dalsze prace w parafii oraz jeszcze na zapłacenie rachunku za ogrzewanie. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę na świece. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 92 – 88 i ul. Krótkiej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 84 – 78.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik z książeczką o Mszy św. w cenie 5 zł. 90 gr.

ks. Piotr Kufliński