PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 16:30 w kościele św. Teresy, droga krzyżowa o godz. 17:15 i Msza św. wieczorna. W sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 14:00.
 2. W tym tygodniu przypada w sobotę Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
 3. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii w najbliższy czwartek 17 marca od godz. 8:30 do 11:00 w kościele św. Bartłomieja od godz. 14:00 do 17:30 a w kościele św. Teresy. Plan spowiedzi wraz z przerwami w gablocie ogłoszeń i Internecie. Msza św. wieczorna w czwartek również w kościele św. Teresy.
 4. W poniedziałek spowiedź św. w Czaczu, we wtorek w Buczu, w środę w Górce Duchownej, w czwartek u nas, w piątek w Wilkowie Polskim a w sobotę we Farze w Śmiglu. W tym tygodniu nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszami św.
 5. W przyszłą niedzielę – Palmową – święcenie palm podczas każdej Mszy św. a uroczyste z procesją do Kościoła przed Mszą św. o godz. 11:00. Zbieramy się przy krzyżu przed kościołem o godz. 10:50. Dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne z ofiarami, które złożą podczas procesji z darami.
 6. Chorych odwiedzę przed Świętami we Wielki Wtorek od godz. 8:00.
 7. Rozważania do Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek będą do odbioru od przyszłej niedzieli w zakrystii lub na probostwie (są jeszcze wolne 4 stacje do obsady).
 8. Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska organizuje rowerową drogę krzyżową w Niedzielę Palmową. Szczegóły na plakacie.
 9. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna a w czwartek po wieczornej Mszy św. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam o zapłaceniu podatku i dzierżawy za I półrocze. Są jeszcze przyjmowane do 17 marca opłaty za miejsca w ławkach. Po Świętach pozostałe miejsca, będą do zamówienia dla innych chętnych do 7 kwietnia włącznie. Po tym terminie zostaną wymienione nalepki na ławkach. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 10. W Wielkim Poście składamy w kopertach daninę diecezjalną. Dotąd wywiązało się ze swojego obowiązku 198 rodzin, co stanowi 37% parafian. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mamy dotąd zebrane 544 zł i 71gr.
 11. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za składane ofiary w kancelarii. Prace modernizacyjne w kościele św. Bartłomieja związane z oświetleniem dobiegają końca. Czekamy jeszcze na trzy nowe reflektory.
 12. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w tym tygodniu jak również za ofiary złożone na świece. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 74a – 66 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 60.
 13. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński