1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W poniedziałek i wtorek o godz. 18:00. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP. Dziś Gorzkie Żale o godz. 14:00.
  2. Świąteczny objazd chorych we Wielki Wtorek od godz. 8:00.
  3. W Wielki Poniedziałek nie będzie mnie w konfesjonale – jestem w Śmiglu. Okazja do spowiedzi św. w Wielki Wtorek od godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
  4. Zebranie Służby liturgicznej we Wielką Środę o godz. 19:00 na probostwie.
  5. Przed nami Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam na świętą liturgię:

Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 20:00. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale – III części.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Droga krzyżowa ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła św. Bartłomieja o godz. 17:00 ul. Główną, Dworcową i z powrotem Główną do kościoła św. Teresy. Plan drogi krzyżowej znajduje się w Internecie i gablotach parafialnych. Zapraszam do jej prowadzenia wszystkie grupy oraz chór do prowadzenia śpiewów. Przygotowane rozważania można odbierać w zakrystii. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się bezpośrednio po drodze krzyżowej a zakończy się procesją do grobu i adoracją do godz. 24:00. Od godz. 23:00 do 24:00 adorację prowadzi młodzież (w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.)

Wielka Sobota – adoracja przy grobie od godz. 8:00 do 21:00 prowadzona przez Żywy Różaniec. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Od godz. 8:00 do 9:00 okazja do spowiedzi św. Święcenie potraw o godz. 14:00, 14:30 i 15:00. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 21:00. Przynosimy ze sobą świece. Składa się z: obrzędu poświęcenia ognia, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii a zakończy procesją rezurekcyjną. Proszę o udział wszystkie sztandary i feretrony.

6. Niedziela i Poniedziałek – to ciąg dalszy przeżywania radości Zmartwychwstania. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9:30 i 11:00. W drugie święto tzn. Poniedziałek Wielkanocny o 8:00 9:30 i 11:00. Składka II Święta jest przeznaczona na PWT, Szkoły katolickie i KUL.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. W przyszły czwartek 7 kwietnia wolne miejsca w ławkach (kilka zwolniło się) mogą zamówić inni. Po tym terminie zostaną wymienione nalepki na ławkach gdzie zaszły zmiany.
  8. W kopertach składamy daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za już złożoną daninę. Z obowiązku wywiązały się dotąd 254 rodziny, co stanowi zaledwie 47 % parafian. Do skarbon pod chórem można składać jeszcze ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 826 zł 40 gr. Z dzierżawy za ubiegły roku parafia musi oddać do kurii 3059 zł i 50 gr.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary na świece. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu w Wielką Środę kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 58 – 54 a kościoła Św. Teresy parafian z ul. Głównej 50 – 34.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki. Od przyszłego tygodnia będzie również do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5 zł i Mały Gość Niedzielny dla dzieci w cenie 4 zł.