PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku już w kościele św. Bartłomieja. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od czwartku nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla Caritas Archidiecezjalnej. W kościele św. Stanisława Kostki w Śmiglu będzie specjalna Msza św. dziękczynna za kanonizację bł. Jana Pawła II o godz. 17:00 na którą ks. Dziekan zaprasza wszystkich kapłanów Władze Gminne i wiernych naszego dekanatu.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski
  we wtorek – Św. Katarzyny ze Sieny – Dziewicy i Doktora Kościoła – Patronki Europy
  w piątek – św. Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła
  w sobotę – NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski
 4. W Uroczystość NMP Królowej Polski Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 w kościele św. Teresy, na którą serdecznie zapraszam.
 5. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższy wtorek 29 kwietnia po Mszy św. wieczornej na probostwie. Serdecznie zapraszam.
 6. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystępują do I komunii św. w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. Spotkanie ze wspólnotą różańca w I sobotę po Mszy św. wieczornej.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Są wolne intencje mszalne w maju. Nieopłacone miejsca w ławkach pozostaną wolne. Niebawem wymienimy naklejki.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 340 rodzin, co stanowi 61 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.
 10. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Poprzecznej a kościoła św. Teresy z ul. Łąkowej i Szkolnej nr 2 i 4.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace przy kościele św. Bartłomieja.
 12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz