Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Apostołów: Filipa i Jakuba – święto
  w czwartek – św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski i Archidiecezji – uroczystość
 3. Za tydzień w niedzielę 11 maja przeżywać będziemy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. zostawić dla rodziców i gości naszych dzieci. Spowiedź św. dzieci, rodziców i gości w sobotę od godz. 9:00 w kościele św. Teresy.
  Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:30 w kościele św. Teresy.
 4. Wszystkich chorych już dziś zapraszam na Parafialny Dzień Chorego w niedzielę 18 maja na Mszę św. o godz. 15:00 z obrzędem namaszczenia olejami świętymi do kościoła św. Bartłomieja oraz na spotkanie przy kawie na salce parafialnej zorganizowane przez Caritas Parafialną.
 5. Przyszła niedziela rozpoczyna Dni Modlitw o powołania do służby w kościele. Na jego zakończenie, czyli w niedzielę 18 maja będziemy zbierać po Mszach św. ofiary dla naszego Seminarium.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Są wolne terminy intencji mszalnych w czerwcu i lipcu. Dzierżawcy ziemi regulują II ratę podatku (z wyjątkiem tych, którzy już ją zapłacili). Termin płatności upływa 15 maja. Jeden z rolników zalega jeszcze z I ratą dzierżawy.
 7. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Zapłaciłem za drewno użyte do remontu. Ołtarz w kościele św. Bartłomieja otrzymał też nową – bezpieczną instalację elektryczną (poprzednia groziła już pożarem). „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 346 rodzin, co stanowi 62 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.
 8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Przemysłowej i Szkolnej 8 i 8a a św. Teresy z ul. Szkolnej nr 1 – 9.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace wykończeniowe przy kościele św. Bartłomieja. Za wykonanie i montaż nowych naklejek na ławkach w obu kościołach.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński
proboszcz