Wielki Piątek 2016

W Wielki Piątek w całym Kościele Katolickim nie odprawia się Mszy św.. Już po raz kolejny odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, wyruszyła ona o godz. 17:00 z kościoła pw. św. Bartłomieja i zakończyła się w kościele pw. św. Teresy. Rozważania podczas poszczególnych stacji prowadzili parafianie, nieśli oni również krzyż na swych ramionach, śpiewy między stacjami prowadził Chór Parafialny.

Bezpośrednio po drodze krzyżowej rozpoczęła się liturgia Wielkiego Piątku, która składała się z Liturgii słowa Bożego z czytaną z podziałem na role Męką Pańską, adoracja krzyża, Komunia święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego”. Liturgia zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Zdjęcia dostępne w galerii.