PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Składka zbierana jutro w kościele jest przeznaczona na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 800. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przyszła niedziela, która jest Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla Caritas Archidiecezjalnej.
  3. Spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I komunii św. w najbliższą niedzielę 3 kwietnia po Mszy św. o godz. 11:00. Spotkanie będzie poświęcone I spowiedzi św., która odbędzie w następną sobotę 9 kwietnia o godz. 9:00 w kościele św. Teresy.
  4. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw. Jest to również I piątek miesiąca, dlatego od godz. 8:00 odwiedzę chorych. Okazja do spowiedzi św. będzie przed Mszą św. a po niej nabożeństwo I piątkowe.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po wieczornej Mszy św. Nieprzedłużone prolongaty na miejsca w ławkach przepadają i do czwartku 7 kwietnia są udostępnione dla innych chętnych. Po tym terminie zostaną wymienione nalepki na ławkach.
  6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązały się 323 rodziny, co stanowi 60 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.
  7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły przed świętami oraz tym, którzy porządkowali otoczenie probostwa oraz za wszystkie wykonane naprawy. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 32 i 32a a kościoła św. Teresy z ul. Głównej 30 – 24.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego: klerykom Przemysławowi i Tomaszowi, panu organiście wraz z chórem; panu kościelnemu i ministrantom, strażakom; pocztom sztandarowym; za wykonane dekoracje w kościele, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii: za posługę niesienia krzyża, prowadzenie rozważań, śpiew i nagłośnienie. Policji i strażakom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone piękne życzenia w dniu kapłańskim. „Bóg zapłać” za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy i pomocy. Szczególne podziękowanie młodzieży i opiekunom za prowadzenie adoracji przy grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 2300 do 2400. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński