PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W przyszłą niedzielę już według stałego porządku. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) wszystkie Msze św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy (również w sobotę). We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Dni Modlitw o powołania do służby w kościele. Na jego zakończenie, czyli w niedzielę 18 maja będziemy zbierać po Mszach św. ofiary dla naszego Seminarium.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Św. Macieja, Apostoła – święto
  w piątek – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika – Patrona Polski – święto
 4. W najbliższy piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00 – w kościele św. Teresy.
 5. Wszystkich chorych zapraszam na Dzień Chorego w najbliższą niedzielę 18 maja na Mszę św. o godz. 15:00 połączoną z obrzędem namaszczenia olejami świętymi (w kościele św. Bartłomieja) oraz na spotkanie przy kawie na salce parafialnej przygotowanej przez Caritas Parafialną.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w czerwcu i lipcu. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują II ratę podatku rolnego – termin płatności upływa 15 maja. Jeden z rolników zalega jeszcze z I ratą dzierżawy – termin minął 31 marca.
 7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 16.
 8. Zbierana dziś taca w kościele jest przeznaczona na nasze remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Zapłaciłem za pozostałe materiały użyte do remontu w kościele św. Bartłomieja. Zakrystia potrzebuje nowego dachu, ale niestety parafia nie posiada na to wystarczających funduszy.
 9. Z cmentarza zostały wywiezione śmieci. Proszę dbać o czystość i wyrzucać śmieci w przeznaczonym na to miejscu.
 10. Bardzo dziękuję za rozebranie dekoracji w kościele św. Teresy, za wykonane naprawy sprzętu do pielęgnacji trawy, naprawy wykonane na probostwie i pomoc w utrzymaniu czystości na cmentarzu. Przypominam, że sadzenie drzew i krzewów jak również ich wycinanie na terenie cmentarza należy do administracji parafii i nie wolno tego czynić samowolnie.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz