PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem do puszek ofiary, jako pomoc dla Ekwadoru gdzie było trzęsienie ziemi. W przyszłą niedzielę Msze św. już według stałego porządku. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) wszystkie Msze św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy (również w sobotę). We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji – uroczystość
  w sobotę – Św. Macieja, Apostoła – święto
 3. W najbliższy czwartek 12 maja w Katedrze Poznańskiej odbędą się święcenia diakonatu.
 4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościół św. Bartłomieja (również za złożoną ofiarę) i rodzicom dzieci klas II za sprzątanie kościoła św. Teresy. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 16 i 18 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9.
 7. Zbierana dziś taca w kościele jest przeznaczona na nasze remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Płacimy jeszcze za ogrzewanie kościołów w zimie. W tym tygodniu wracają naprawione ruchome części witraży w kościele św. Bartłomieja. W przyszłym tygodniu taca jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński