Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia wszystkie Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedziele po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo czerwcowe.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Filipa Neri, Kapłana
  w czwartek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy – Patronki Archidiecezji
  w sobotę Nawiedzenie NMP – święto
  w niedzielę – Wniebowstąpienie Pańskie – uroczystość
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Z prawdziwą radością informuję, że w dniu 4 czerwca w dzień po 17 Rocznicy Pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Poznania, która była w roku 1997, udaję się z delegacją Parafian do Krakowa do Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza po relikwie Świętego Papieża dla naszej Parafii. Wszystkich serdecznie proszę o modlitwę w tej intencji.
 5. Dziękuję wszystkim chorym i starszym oraz osobom im towarzyszącym za udział w Parafialnym Dniu Chorego w ubiegłą niedzielę. Służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii w kościele. Szczególnie serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za włożone serce i przygotowanie poczęstunku na salce parafialnej.
 6. Zebranie wszystkich Zelatorek Różańca świętego w najbliższy wtorek 27 maja o godz. 17:00 na salce parafialnej.
 7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace w kościele św. Bartłomieja oraz za składane ofiary na remonty parafialne.
 8. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czerwcu w piątek 20.
 9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 20/5 – 8 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 22/1-6.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz