Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia wszystkie Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, Męczenników
  w czwartek – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika
  w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 4. W najbliższą środę udajemy się do Krakowa do Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza po relikwie Świętego Papieża Jana Pawła II. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. Spotkanie ze wspólnotą różańca w I sobotę po Mszy św. wieczornej.
 6. Procesja Bożego Ciała w tym roku wyruszy z kościoła św. Teresy o godz. 10:00 ul. Główną na ul. Krótką gdzie zakończy się Mszą św.
  Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
  I – na ul. Głównej nr 72 p. Kosowscy
  II – na ul. Głównej nr 74a p. Kasperscy
  III – na ul. Głównej nr 73 p. Sobol
  IV – na ul Krótkiej nr 6 p. Olejnik
  Bardzo dziękując za życzliwe przyjęcie tego obowiązku proszę, aby sąsiedzi włączyli się czynnie w pomoc w przygotowanie ołtarzy.
 7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne.
 8. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace w parafii (głównie na zapłacenie rachunku za wywóz ponad 20 ton śmieci z cmentarza). „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Przed kościołem z polecenia ks. Arcybiskupa zbierać będziemy ofiary do puszek dla powodzian w Bośni i Serbii. Zbiórka na KUL, szkoły katolickie i WT w Poznaniu zostaje przesunięta na niedzielę 15 czerwca.
 9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 22/7 – 12 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 24/1-6.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz