1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia wszystkie Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
  2. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
    we wtorek – Św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, Męczenników
    w czwartek – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika
    w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  4. W najbliższą środę udajemy się do Krakowa do Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza po relikwie Świętego Papieża Jana Pawła II. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. Spotkanie ze wspólnotą różańca w I sobotę po Mszy św. wieczornej.
  6. Procesja Bożego Ciała w tym roku wyruszy z kościoła św. Teresy o godz. 10:00 ul. Główną na ul. Krótką gdzie zakończy się Mszą św.
    Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
    I – na ul. Głównej nr 72 p. Kosowscy
    II – na ul. Głównej nr 74a p. Kasperscy
    III – na ul. Głównej nr 73 p. Sobol
    IV – na ul Krótkiej nr 6 p. Olejnik
    Bardzo dziękując za życzliwe przyjęcie tego obowiązku proszę, aby sąsiedzi włączyli się czynnie w pomoc w przygotowanie ołtarzy.
  7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne.
  8. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace w parafii (głównie na zapłacenie rachunku za wywóz ponad 20 ton śmieci z cmentarza). „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Przed kościołem z polecenia ks. Arcybiskupa zbierać będziemy ofiary do puszek dla powodzian w Bośni i Serbii. Zbiórka na KUL, szkoły katolickie i WT w Poznaniu zostaje przesunięta na niedzielę 15 czerwca.
  9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 22/7 – 12 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 24/1-6.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki.