PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, również w środę. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Od 1 lipca Msze św. według porządku wakacyjnego.
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  we wtorek – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – uroczystość
  w środę – NMP Świętogórskiej
  w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
  w niedzielę – Św. Apostołów i Pawła – uroczystość
 3. W Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przed kościołem zbieramy ofiary dla Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 4. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek 27 czerwca o godz. 8:30 w kościele św. Teresy.
 5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę:
  I przy kościele – Wspólnotę Różańca
  II przy kościele – Parafialny Zespół Caritas
  III przy drodze – Chór parafialny
  IV na podwórzu probostwa – Ministrantów
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o zbudowanie przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
 7. Za dwa tygodnie, 6 lipca na pielgrzymi szlak wyrusza kościańsko – śmigielska Grupa 17. Zaproszenie do uczestnictwa fizycznego i duchowego w 80 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę skierowane jest do każdego z parafian. Pielgrzymi z Kościana i Śmigła proszą o modlitwę i pamięć podczas drogi do tronu Królowej Polski. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.grupal7.pl
 8. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane dekoracje ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, za dekoracje domów i przygotowanie Mszy św. Wytrwajmy w tym dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Proszę zarezerwowane intencje w lipcu podać do końca czerwca. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 20 lipca. W wolne terminy zostaną wpisane intencje pogrzebowe. „Bóg zapłać” Wspólnocie Różańca za złożoną ofiarę na relikwiarz.
 10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły św. w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 28/13 – 18 i 30.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz