PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 również w środę. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe a od czwartku czerwcowe codziennie po Mszy św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 a w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 17 czerwca o godz. 17:00 u św. Bartłomieja.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Nawiedzenie NMP – święto
  w środę – Św. Justyna, Męczennika – wspomnienie
  w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
  w sobotę – Niepokalanego Serca NMP – wspomnienie
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę:
  I   przy kościele  – Wspólnotę Różańca
  II  przy kościele – Parafialny Zespół Caritas
  III przy drodze – Chór parafialny
  IV na podwórzu probostwa – Ministrantów
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny u chorych z okazji I piątku miesiąca, od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. a o godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o zbudowanie przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
 6. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane dekoracje ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, za dekoracje domów i przygotowanie Mszy św. Policji i straży za troskę o nasze bezpieczeństwo. Wytrwajmy w naszym dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
 7. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Parafialnym Dniu Chorego. Za wspólną modlitwę i spotkanie na salce. Szczególne podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie naszego spotkania i wszystkie słodycze.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30.
 9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w tym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 24/7 – 12.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński