PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Św. Jadwigi Królowej – wspomnienie
  w piątek – Bł. Bogumiła, Biskupa – Patrona Archidiecezji
  w sobotę – Św. Barnaby, Apostoła
 3. Spotkanie Zelatorek Żywego Różańca w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. na salce parafialnej. Dziękuję grupie wspólnoty Różańcowej wraz z pocztem sztandarowym, która w ubiegłą sobotę wzięła udział wraz ze mną w spotkaniu w Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu.
 4. Zapraszam parafian na Kongregację Dekanalną Kapłanów do Górki Duchownej w najbliższą sobotę 11 czerwca o godz. 10:00.
 5. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i całej oktawy. Za wykonane dekoracje pięknych ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagali przy budowie ołtarzy, za dekoracje domów. Za udostępnienie miejsca do sprawowania Mszy św. Panu sołtysowi za pomoc i wypożyczenie dachu nad ołtarzem oraz krzeseł. Za transport i załadunek tychże. Za logistyczne przygotowanie uroczystości i całej oktawy. Całej służbie liturgicznej: p. Mieczysławowi, chórowi z p. Tomkiem za oprawę muzyczną, pocztom sztandarowym i panom noszącym baldachim i ministrantom. Szczególnie tym, którzy wytrwali całą oktawę a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki na chwałę Bożą i dzieciom I komunijnym również chłopcom, którzy brali udział w procesjach. Za budowę ołtarzy na zakończenie oktawy. Policji i straży za zapewnienie bezpieczeństwa. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
 6. Pogrzeb śp. Kryspina Józefczaka w poniedziałek 6 czerwca o godz. 14:00.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się Festyn Wiejski w Starym Bojanowie na boisku od godz. 14:00 i Festyn Parafii Farnej w Śmiglu przy wiatrakach od godz. 14:30. Szczegóły obu imprez na plakatach.
 9. Składka w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Zapłaciłem ostatnią ratę za remont w kościele św. Bartłomieja. Zbieramy na nową szafę do zakrystii. Przed kościołem zaś będziemy zbierać do puszek ofiary na KUL, szkoły katolickie i WT.
 10. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły i za złożoną ofiarę. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 26/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 26/7 – 12.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński