PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W piątek również Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Przed kościołem zbieramy dziś po Mszach św. ofiary na KUL, szkoły katolickie i WT.
 2. Odpowiadając na apel Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w sprawie inicjatywy obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można składać podpisy pod tym apelem. Nie jest potrzebny dowód tożsamości.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła
  we wtorek – Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
  w środę – Bł. Jolanty, Zakonnicy
  w piątek – Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
 4. Msza św. dla młodzieży kończącej Gimnazjum w najbliższą środę o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja.
 5. Z prawdziwą radością informuję, że ks. Arcybiskup na mój wniosek przyznał godność Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Św. naszemu parafianinowi panu Dominikowi Samolowi. W ten sposób nasze grono świeckich szafarzy od dziś liczy trzech panów. Panu Dominikowi życzę radości ze sprawowanej odtąd posługi.
 6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św.
 7. Składka dziś zbierana przeznaczona jest na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Dziękuję również za naprawę kranu na cmentarzu, przeprowadzoną konserwację kosiarki i wymianę noża na nowy oraz rozebranie dekoracji i naprawę szat liturgicznych.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 28/7 – 12.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński