PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Pomagam w parafii w Górce Duchownej, dlatego w konfesjonale przed Mszą św. jestem tylko w środy i czwartki.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Bł. Czesława, Kapłana
  w piątek – Św. Marii Magdaleny
  w sobotę – Św. Brygidy, Zakonnicy – Patronki Europy
 3. Światowe Dni Młodzieży w diecezji odbywają się w dniach od 20 do 25 lipca.
 4. W najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będziemy święcić pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę pojazdy będą święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane przy tym poświęceniu ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po Mszy św. Od 25 lipca do 15 sierpnia będzie nieczynna, dlatego intencje mszalne na sierpień proszę podać w lipcu. W wolne terminy zostaną wpisane intencje pogrzebowe.
 6. „Bóg zapłać” za wykonane prace dla parafii. A więc za naprawę dachu na ko-ściele św. Teresy, za wykonanie włazu z blachy nierdzewnej w zakrystii kościoła św. Bartłomieja oraz za zrzucenie miału do piwnicy na probostwie.
 7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Lipowej.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński