1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
    w poniedziałek – Wniebowzięcie NMP – Uroczystość
    w środę – Św. Jacka, Kapłana
    w czwartek – Bł. Sancji Szymkowiak, Dziewicy
    w sobotę – Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
  3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas Diecezjalnej. W tym dniu przypada też odpust we Farze w Śmiglu. Popołudniu o godz. 15:00 zapraszam na Mszę św. dożynkową do kościoła św. Bartłomieja.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust św. Bartłomieja. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Bartłomieja. Sumę odpustową o godz. 10:00 odprawi ks. Tomasz Nowak – były wikariusz z Fary w Śmiglu a obecnie wikariusz z Kostrzyna. Bardzo proszę o zaangażowanie: strażaków, poczty sztandarowe, wspólnotę różańcową, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów i wszystkich parafian.
  5. W przyszłą sobotę nieszporami o godz. 17:00 rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Górce Duchownej. Program jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń przy kościele św. Bartłomieja. Nasza pielgrzymka do Górki Duchownej wyruszy w piątek 26 sierpnia z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 uczestniczymy we Mszy św. W tym dniu nie ma u nas w parafii Mszy św.
  6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po wieczornej Mszy św.
  7. Składka dziś zbierana jest przeznaczona na prace remontowe. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. W najbliższych dniach będziemy kontynuować modernizację nagłośnienia w kościele św. Teresy. Zapłaciłem również za wykonanie szafy do zakrystii w kościele św. Bartłomieja.
  8. Składka zbierana w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na KUL, WT i szkoły katolickie.
  9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 84 – 78 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 74a – 66.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.