Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Wszystkim, którzy wypoczywają w naszej parafii życzę miłego, bezpiecznego i owocnego dla ducha i ciała wypoczynku oraz zapraszam na nabożeństwa do naszych świątyń.
 2. Dziś po Mszach św. święcimy pojazdy – z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach a w niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejadą przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek, a zbierane przy poświęceniu ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 3. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00.We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od środy zastępuję ks. Proboszcza w Górce Duchownej, dlatego może nie być mnie w konfesjonale przed Mszą św.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Marii Magdaleny – wspomnienie
  w środę – Św. Brygidy, Zakonnicy – Patronki Europy – święto
  w czwartek – Św. Kingi, Dziewicy – wspomnienie
  w piątek – Św. Jakuba Apostoła – święto
  w sobotę – Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP – wspomnienie
 5. Dziś odpust Matki Bożej Szkaplerznej w parafii w Czaczu. Suma o godz. 12:00.
 6. Kancelaria parafialna czynna w okresie wakacyjnym w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. Serdeczne podziękowanie ks. Prob. Piotrowi Bartkowiakowi z Górki Duchownej za opiekę duszpasterską nad parafią podczas mojej nieobecności i panu Czesławowi za troskę o plebanię. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem za okazaną życzliwość i pomoc.
 8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 24 – 18 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 11 – 1.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik – wydanie wakacyjne.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz