PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę Msze św. już według porządku w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  w czwartek – Bł. Bronisławy, Dziewicy
  w sobotę – Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00. Po Mszy św. nabożeństwo I piątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św. o godz. 9:00 do kościoła św. Teresy.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej pielgrzymce do Górki Duchownej. Pieszo przyszło około 140 osób. Wielu dojechało również samochodami na wspólną modlitwę do tronu Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję pocztom sztandarowym, klerykom Przemysławowi i Tomaszowi, młodzieży za oprawę muzyczną i ministrantom za zapewnienie pielgrzymom bezpieczeństwa oraz nagłośnienia. Wszystkim za świadectwo wiary i wspólnej modlitwy. Zwłaszcza zaś tym, którzy wrócili pieszo do Starego Bojanowa. Szczególne podziękowanie policji, która towarzysząc pielgrzymom radiowozem w drodze powrotnej przyprowadziła ich bezpiecznie do parafii. Niech trud i waszą wiarę wynagrodzi wszystkim Matka Boża Pocieszenia.
 7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się przez swój udział w odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja, mimo że obchodzony w tym roku w cieniu odpustu góreckiego. Zwłaszcza wszystkim, którzy pomogli mi zorganizować tę uroczystość: tzn. klerykom Przemysławowi i Tomaszowi, panu Mieczysławowi, chórowi, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, wykonawcom dekoracji w kościele i jego otoczeniu, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Niech dobry Bóg za przyczyną naszego patrona wszystkim błogosławi.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 54 – 34 i a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Dworcowej.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński