PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Przyszła niedziela obchodzona jest, jako Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.
 3. Spotkanie rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku idą do I komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11:00.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
  w środę – Podwyższenie Krzyża Świętego – święto
  w czwartek – NMP Bolesnej
  w piątek – Św. Męczenników: Korneliusza – Papieża i Cypriana – Biskupa
 5. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek 16 września o godz. 17:00.
 6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00.  Przynosimy ze sobą zeszyty.
 7. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się kurs przedmałżeński we Farze w Śmiglu.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują III ratę podatku rolnego i II ratę dzierżawy.
 9. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu informuje, że do 15 września trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium szkolnego. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablotach ogłoszeń i zawarte na stronie internetowej gminy Śmigiel. Świadczenie wychowawcze 500+ nie jest wliczane do dochodu rodzinnego, który nie może przekraczać 514 zł netto, aby to stypendium otrzymać.
 10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom – również za składane ofiary w kancelarii. Ukończyliśmy prace przy nagłośnieniu w kościele św. Teresy. Zamontowane zostały na chórze tuleje do sztandarów, które otrzymały też nowe drzewce. Rozpoczynamy wymianę na nowe nagłośnienia w kościele św. Bartłomieja, które będzie rozbudowane o głośniki zewnętrzne oraz mikrofony bezprzewodowe. „Bóg zapłać” za wykonane w tym tygodniu wszystkie prace w obu świątyniach i przy probostwie. Niebawem ruszą prace przy budowie ogrzewania gazowego w kancelarii i na salkach.
 11. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 22 – 18 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 16 – 12.
 12. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński