PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest, jako Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie. Do puszek Caritas zbieramy zaś ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Męczenników: Kim Taegon – Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  w środę – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto
  w piątek – Św. Pio z Pietrelciny – Kapłana
 4. Spotkanie rodziców młodzieży klas gimnazjalnych od I do III klasy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
 5. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w sprawie strojów w najbliższy czwartek 22 września o godz. 16:30 na salce parafialnej.
 6. W niedzielę za dwa tygodnie przypada nasz odpust św. Teresy. Suma odpustowa będzie o godz. 11:30. Odprawi ją Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z Osiecznej – nowy Gwardian O. Mikołaj Rąpała.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe. Dzierżawcy ziemi parafialnej, którzy jeszcze tego nie uczynili, regulują III ratę podatku rolnego i II ratę dzierżawy. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii. W tym tygodniu zakładamy nowe nagłośnienie w kościele św. Bartłomieja. „Bóg zapłać” za wykonane prace przygotowawcze i konserwacyjne w świątyni.
 8. Informuję, że parafia nasza nie pobiera żadnych opłat od wartości stawianego pomnika na cmentarzu parafialnym. Do jego ustawienia potrzebna jest tylko akceptacja po przedstawieniu projektu w kancelarii parafialnej.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 10 – 2 a kościoła św. Bartłomieja parafian z Olszewa.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński