PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Spotkanie rodziców młodzieży klas gimnazjalnych od I do III klasy dziś po Mszy św. o godz. 11:00.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Wincentego á Paulo, Kapłana
  w środę – Św. Wacława, Męczennika
  w czwartek – Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – święto
  w piątek – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
  w sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust św. Teresy. Suma odpustowa o godz. 11:30, którą odprawi Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z Osiecznej – Gwardian O. Mikołaj Rąpała. Proszę wszystkich o zaangażowanie.
 5. Niedziela za dwa tygodnie jest XVI Dniem Papieskim. Po Mszach św. zbieramy ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Za dwa tygodnie w sobotę 8 października XV Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału w tej niezwykłej modlitwie. Wyruszamy z podwórza probostwa o godz. 9:30.
 7. Zapraszam Radę Duszpasterską i Ekonomiczną na spotkanie w piątek 7 października o godz. 19:00 na probostwo.
 8. Zbliża się termin bierzmowania (18 października). Zebranie kandydatów do bierzmowania (obu oczekujących roczników tzn. kl. I i II ponadgimnazjalnej) w najbliższy piątek 30 września po Mszy św. wieczornej w kościele św. Bartłomieja. Przynosimy ze sobą zeszyty od przygotowania do bierzmowania.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Są jeszcze dzierżawcy ziemi parafialnej, którzy nie uregulowali swoich należności. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii. W tym tygodniu założyliśmy nowe nagłośnienie w kościele św. Bartłomieja. Zamówiłem drewno dębowe na szafę do szat liturgicznych do kościoła św. Teresy (taka samą, jaką mamy już w kościele św. Bartłomieja).
 10. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Okrężnej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Ogrodowej.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński