Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Gościom przebywającym w naszej parafii życzę miłego, bezpiecznego i owocnego dla ciała i ducha wypoczynku oraz zapraszam na nabożeństwa do naszych świątyń.
 2. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00.We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Marty – wspomnienie
  w czwartek – Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana – wspomnienie
  w piątek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła – wspomnienie
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 17:00. Objazd chorych od godz. 8:00.
 5. Kancelaria parafialna czynna w okresie wakacyjnym w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na odpust Porcjunkuli do Osiecznej od 31 lipca do 4 sierpnia. Program uroczystości jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 7. „Bóg zapłać” za wykonane prace w parafii: za instalację pieca gazowego na probostwie; za przegląd i naprawę kosiarki, za pomoc w zrzuceniu opału do piwnicy.
  Został zakupiony relikwiarz. „Bóg zapłać” za złożone dotąd ofiary na ten cel, które pokrywają połowę jego kosztów. Potrzebujemy jeszcze relikwiarium w kościele tzn. specjalnej gabloty podobnej do tabernakulum, gdzie zostanie umieszczony i będzie przechowywany.
 8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 10 – 4 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 16 – 12.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz