PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św., w środy i soboty przed Mszą św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. Msza zbiorowa za zmarłych w tym miesiącu w piątek 21 o godz. 17:00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest XVI Dniem Papieskim. Po Mszach św. zbieramy ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. Poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszam ich wraz z rodzicami.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej – święto
  w czwartek – Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana
  w sobotę – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
 5. Światowa Niedziela Misyjna, przypada za dwa tygodnie 23 października i rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 6. Nasz XV Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II został przełożony na sobotę 22 października w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. Serdecznie wszystkich zapraszam. Pozostałe ustalenia bez zmian.
 7. Próby kandydatów do bierzmowania rozpoczynamy w poniedziałek 10 października o godz. 19:00 w kościele św. Teresy.
 8. Dziękuję za przygotowanie i udział w uroczystości odpustowej ku czci Św. Teresy. Ojcu Gwardianowi z Osiecznej, przybyłym kapłanom z ks. Dziekanem, wszystkim zaangażowanym w jego uświetnienie: klerykom, szafarzom i całej służbie liturgicznej, chórowi, strażakom, pocztom sztandarowym, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Osobne podziękowanie za wykonane piękne dekoracje w kościele i jego otoczeniu. Niech wszystkim nasza patronka wyprasza Boże błogosławieństwo.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Dwóch rolników ma jeszcze zaległe należności wobec parafii. „Bóg zapłać” za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii jak również za wykonane w tym tygodniu prace w parafii. Rozpoczęliśmy montaż ogrzewania gazowego w domu parafialnym. Potrzebna jest wymiana wszystkich grzejników na nowoczesne, aby obniżyć koszty ogrzewania. Dzisiejsza składka w kościele jest przeznaczona na prace remontowe.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej 40 – 22 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 29 – 21.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów do nabycia katolickie kalendarze archidiecezjalne na przyszły rok. Cena 3 zł.

ks. Piotr Kufliński