PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc chrześcijanom w Iraku. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. . Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 listopada o godz. 17:00.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w czwartek – Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
  w piątek – Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy
  w sobotę – Bł. Salomei, Zakonnicy
 3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Święty i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileusz 1050 – lecia Chrztu Polski. Centralne uroczystości odbędą się w Krakowie – Łagiewnikach.
 4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na prace remontowe – głównie na zmniejszenie długu za wykonane ogrzewanie gazowe w domu parafialnym. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również składającym ofiary w kancelarii. Mamy już drewno dębowe na nową szafę do zakrystii kościoła św. Teresy.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Przyjmowane są jeszcze wymienianki roczne. Nowe będą czytane od II Niedzieli Adwentu. Można rezerwować terminy Mszy św. na 2017 r.
 6. „Bóg zapłać” za wykonane dekoracje na Święto Niepodległości w kościele św. Teresy. Również za zaoferowane choinki do naszych kościołów na Święta Bożego Narodzenia.
 7. Gratulujemy uczennicom: Weronice Piotrowskiej, Wiktorii Piotrowskiej oraz Zuzanna Ratajczak i Aleksandrze Białej z ZS w Starym Bojanowie, które otrzymały wyróżnienia w kategorii prac młodzieży ze szkół gimnazjalnych w konkursie religijnym SACRATISSIMO CORDI POLONIA RESTITUTA („Najświętszemu Sercu – Polska Odrodzona”) zorganizowanym przez Społeczny Komitet Odbudowy Pomni-ka Wdzięczności. Tegoroczny konkurs był już trzecią edycją konkursu poświęconego odbudowie Pomnika Wdzięczności w Poznaniu, który został zburzony przez Niemców w 1939 r. u początku II Wojny Światowej. Pomnik powstał w 1932 r. jako wotum wdzięczności Wielkopolan za zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, dzięki któremu Wielkopolska znalazła się w granicach odradzającej się Ojczyzny. Gratulujemy wyróżnionym gimnazjalistkom i życzymy dalszych sukcesów!
 8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej 12 – 22.
 9. Polecamy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński