PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Ofiarowanie NMP
  we wtorek – Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
  w czwartek – Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czyli liturgiczne oczekiwanie na Boże Narodzenie oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od przyszłego poniedziałku Roraty, na które już dziś wszystkich serdecznie zapraszam a zwłaszcza dzieci i młodzież. W zakrystii i biurze parafialnym będzie można zaopatrywać się w opłatki świąteczne. Mamy również kolorowe opłatki dla zwierząt.
 4. Już dziś zapowiadam i zapraszam na uroczystość Peregrynacji obrazu św. Józefa, który będzie odwiedzał wszystkie parafie naszego dekanatu. Do nas przybędzie z parafii Góreckiej 6 XII o godz. 18:00 i będzie gościł do 7 XII do godz. 17:30 (czyli całą dobę) i odjedzie do Wonieścia. Celem peregrynacji jest przede wszystkim duchowe odrodzenie rodzin w parafii.
 5. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuujemy również akcję pt. „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy stanie drzewko z 10 bombkami na których będzie napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona, aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Podobne bombki z 10 naszych dzieci zawisną na drzewku innej parafii i od tamtejszych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty z napisanym na paczce imieniem i wiekiem dziecka prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo a bombkę zatrzymać sobie na pamiątkę.
 6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Przyjmowane są jeszcze wymienianki roczne. Nowe będą czytane od II Niedzieli Adwentu czyli I niedzieli grudnia. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Dziękuję za składane ofiary na remonty i wykonane w tym tygodniu wszystkie prace w domu parafialnym.
 7. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć finansowo telewizję Trwam i Radio Maryja będą mogli to uczynić w najbliższą niedzielę 27 listopada po Mszach św. do puszek przed kościołem.
 8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary na świece. Proszę o posprzątanie kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 11 – 19 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 24 – 26 i Małej.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed wyjściem z kościoła od najbliższej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 13 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński