PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Jest to czas zadumy nad swoim życiem i przygotowania do spotkania z Bogiem. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam a szczególnie dzieci i młodzież. Po Mszy św. losowane będą trzy figurki Matki Bożej, które będą nawiedzać domy naszej parafii. Rodzina, do której przybędzie figurka niech zbierze się razem na wieczorny pacierz. Pod koniec Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszam na Peregrynację obrazu św. Józefa, który będzie odwiedzał parafie naszego dekanatu. Do nas przybędzie z Górki Duchownej 6 XII i będzie do 7 XII i odjedzie do Wonieścia. Program nawiedzenia podam w przyszłą niedzielę.
 4. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w środę – Św. Andrzeja, Apostoła – święto
  w sobotę – Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana
 5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę         o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę        o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek  o godz.       16:00
 6. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuujemy też akcję „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy stoi drzewko z 10 bombkami, na których jest napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona, aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Bombki z dziesiątką dzieci naszej parafii zawisły na innym drzewku i od tamtych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo do niedzieli 18 grudnia.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustową obchodzi parafia św. Barbary w Buczu. Suma o godz. 11:30. Przed kościołem będziemy po Mszach św. zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16:30. Objazd chorych od godz. 8:00.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok oraz ostatni tydzień wymienianki roczne. Nowe będą czytane od przyszłej niedzieli. „Bóg zapłać” za złożone w tym tygodniu ofiary na remonty i wykonane prace porządkowe wokół probostwa.
 10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za zło-żoną ofiarę. Proszę o posprzątanie kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Teresy z ul. Mostowej nr 2 – 8. W czasie Adwentu nie umieszczamy kwiatów na ołtarzach. Bardzo dziękuję za wykonane dekoracje adwentowe w kościołach.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Są również opłatki kolorowe dla zwierząt.

ks. Piotr Kufliński