1. Msze św. w niedzielę o godz. 9:30 i 11:00. Msze św. od poniedziałku do czwartku o godz. 8:00, w sobotę o 18:00.
  2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek nabożeństw jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Podczas każdej Mszy św. święcenie kredy i kadzidła. Będzie można nabyć kredę i kadzidło przy wejściu do świątyni przed Mszami św. Składka zbierana w kościele jest przeznaczona na misje. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie książeczek. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszam na niespodziankę, którą będzie podczas Mszy św. o godz. 11:00 udział chóru „Rotondo” pod dyr. Natalii Sobkowiak działającego przy parafii Św. Ojca Pio w Poznaniu. Przed rozpoczęciem Mszy św. (15 min) śpiew z dziećmi. Po Mszy św. koncert kolęd zatytułowany „Za gwiazdą” ze specjalnym udziałem Michała Zatora, który zagra na harfie irlandzkiej. W programie kolędy polskie i zagraniczne w niecodziennej odsłonie.

3. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na śpiewanie kolęd przy żłóbku. Taca zbierana w kościele – II miesiąca – jest przeznaczona na prowadzenie prac remontowych w parafii. Zapłaciłem za instalację ogrzewania domu parafialnego i za drewno dębowe, z którego wykonywana jest szafa do szat liturgicznych do kościoła św. Teresy, taka sama jak w kościele św. Bartłomieja. Będzie gotowa w styczniu. Parafia nie posiada zewnętrznego zadłużenia na koniec 2016 r.
  4. Zapraszam na spotkanie opłatkowe wszystkie grupy duszpasterskie naszej parafii: Kleryków, Szafarzy, Pana Organistę i Kościelnego, Radnych Parafialnych, Chór, Ministrantów, Caritas, Wspólnoty Różańcowe i wszystkich współpracowników do sali domu wiejskiego w najbliższą niedzielę 8 stycznia o godz. 15:00.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwiać w sobotę po wieczornej Mszy św.
    Plan kolędy:
    poniedziałek      02. I od godz. 14:00 ul. Szkolna nr 20/8 – 1 nr 22/12 – 1 nr 18/8 – 1 po drodze ul. Przemysłowa 2 i 1 oraz Szkolna 30
    wtorek               03. I od godz. 14:00 ul. Szkolna od nr 16 ul. Szkolna nr 14 – 2,       Łąkowa, Porzeczna i Miodowa nr 14 – 2
    środa                   04. I od godz. 14:00 ul. Główna nr 99a – 77 i ul. Lipowa
    czwartek             05. I od godz. 14:00 ul. Główna 75 – 37
    sobota                 07. I od godz.   9:00 ul. Główna 33 – 1
    bardzo proszę o podwiezienie na początek kolędy (z wyjątkiem soboty)
  6. „Kolędnicy Misyjni” wyruszą jeszcze z kolędą w sobotę 7 stycznia od godz. 10:00.
  7. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Lipowej.
  8. Polecamy Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.