PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
  w środę – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła – święto
  w czwartek – Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
  w piątek – Bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa
  w sobotę – Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła
 3. Od środy trwa się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W czwartek obchodzimy Dzień Islamu. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla Radia Emaus.
 4. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w środę 25 stycznia o godz. 16:00 na salce parafialnej.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. Rozpoczęliśmy kapitalny remont zakrystii w kościele św. Bartłomieja. Założyliśmy nową instalację elektryczną. Zakrystia otrzyma nowe drzwi, odrestaurowana zostanie – wyrzucona kiedyś – zabytkowa garderobianka. Niestety nie udało się uratować drugiej szafy, która składała się głównie z samej farby i śladów po kornikach. Musi być zbudowana nowa. W najbliższym czasie jak pogoda pozwoli przystąpimy do remontu dachu. W najbliższych dniach wstawiona zostanie nowa dębowa szafa do kościoła św. Teresy.
 7. Zakończyłem kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie u parafian. Składam gorące podziękowanie za gościnę i okazaną życzliwość bardzo wielu parafian oraz za złożone ofiary. Za wszystkie rozmowy, wyrazy wsparcia i za oferowaną pomoc w różnych sprawach. „Bóg zapłać” za miłą gościnę przy bardzo wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Cieszy fakt otwarcia więcej niż w ubiegłym roku domów. Smuci niestety postawa niefrasobliwości w sprawach religii, która jest też obecna. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem: „Bóg zapłać”. Domy wymagające szczególnej modlitwy pozostają troską całej wspólnoty parafialnej. Jeżeli do kogoś nie dotarłem bo termin był nieodpowiedni a chce by u niego w domu się pomodlić proszę o indywidualny kontakt.
 8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 104 – 94 kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 92 – 88.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński