1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu.
    we wtorek – Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
    w środę – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła – święto
    w czwartek – Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
    w piątek – Bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa
    w sobotę – Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła
  3. Od środy trwa się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W czwartek obchodzimy Dzień Islamu. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla Radia Emaus.
  4. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w środę 25 stycznia o godz. 16:00 na salce parafialnej.
  5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św.
  6. Rozpoczęliśmy kapitalny remont zakrystii w kościele św. Bartłomieja. Założyliśmy nową instalację elektryczną. Zakrystia otrzyma nowe drzwi, odrestaurowana zostanie – wyrzucona kiedyś – zabytkowa garderobianka. Niestety nie udało się uratować drugiej szafy, która składała się głównie z samej farby i śladów po kornikach. Musi być zbudowana nowa. W najbliższym czasie jak pogoda pozwoli przystąpimy do remontu dachu. W najbliższych dniach wstawiona zostanie nowa dębowa szafa do kościoła św. Teresy.
  7. Zakończyłem kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie u parafian. Składam gorące podziękowanie za gościnę i okazaną życzliwość bardzo wielu parafian oraz za złożone ofiary. Za wszystkie rozmowy, wyrazy wsparcia i za oferowaną pomoc w różnych sprawach. „Bóg zapłać” za miłą gościnę przy bardzo wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Cieszy fakt otwarcia więcej niż w ubiegłym roku domów. Smuci niestety postawa niefrasobliwości w sprawach religii, która jest też obecna. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem: „Bóg zapłać”. Domy wymagające szczególnej modlitwy pozostają troską całej wspólnoty parafialnej. Jeżeli do kogoś nie dotarłem bo termin był nieodpowiedni a chce by u niego w domu się pomodlić proszę o indywidualny kontakt.
  8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 104 – 94 kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 92 – 88.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki.