PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a dorosłych (18 – 60 r.) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół, jest to znak nawrócenia, którego pragniemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji.
  Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od 1 marca 2017 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do 11 czerwca 2017 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:00 w kościele św. Teresy, o godz. 17:15 droga krzyżowa w a po niej Msza św. i nabożeństwo I piątkowe oraz Koronka. Od godz. 8:00 objazd chorych.
 4. Zapraszam w niedzielę o godz. 15:00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II. Uczynimy to w duchu ekspiacji za wszystkie bluźnierstwa Polaków pod adresem świętego Papieża.
 5. Jest kilka ostatnich miejsc na pielgrzymkę wdzięczności do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Wpłaty w wysokości 25 zł. u p. Danuty Mikołajczak. Wyjazd autobusem w sobotę 11 marca sprzed dworca kolejowego o godz. 9:00. W programie Msza św. przed cudownym wizerunkiem o godz. 11:30, po niej prelekcja o historii sanktuarium i cudownego obrazu, kawa z ciastem oraz zwiedzanie Poznańskiej Palmiarni. W tę sobotę Msza św. wieczorna będzie o godz. 17:00.
 6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczyna się we Farze w Śmiglu od I Niedzieli Wielkiego Postu tzn. 5 marca i potrwa przez cztery kolejne niedziele. Początek o godz. 14:00 nauką, o godz. 14:30 Msza św., a po niej następna nauka.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku i dzierżawę. Trwają prace przy montażu drzwi do zakrystii, zamówione drewno na dach suszy się. Remont rozpocznie się w połowie marca. Kontynuujemy prace przy nowej szafie do zakrystii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 8. Rekolekcje parafialne i szkolne będą od 19 marca – III niedzieli Wielkiego Postu. W czasie rekolekcji jest możliwość zamówienia dodatkowych Mszy św.
 9. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia musi opłacić od 100% mieszkańców choć zbieramy od 60 %. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Opłaty dla archidiecezji systematycznie wzrastają np. składka z I niedzieli miesiąca.
 10. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 16 – 12 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 10 – 2.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki w nowej szacie graficznej.

ks. Piotr Kufliński