PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP. W piątek 16:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych, o 17:15 droga krzyżowa (prowadzi chór), po niej Msza św. wieczorna. W sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu i okazji do spowiedzi św. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
  2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”.
  3. W najbliższą sobotę wieczorem rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Składka zbierana w kościele w przyszłą sobotę i niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako nasze podziękowanie za trud apostolski. Liczę na hojność parafian. Od poniedziałku 20 marca do środy 22 marca będą również rekolekcje szkolne. Głosi je w tym roku O. Patryk z Osiecznej.
  4. Wzorem ubiegłych lat, w Wielki Piątek Drogę Krzyżową odprawimy na ulicach naszej parafii na trasie z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Zapraszam wszystkie grupy chętnych do wspólnej jej organizacji tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii.
  5. Spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w środę 5 kwietnia wg stałego porządku. Już dziś pomyślmy jak skorzystać z tego daru łaski, aby nikogo nie zabrakło.
  6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. (w czasie rekolekcji w poniedziałek będzie nieczynna). Są jeszcze wolne terminy intencji w marcu i kwietniu. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Po tym terminie będą mogli regulować inni chętni. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku i dzierżawę za I półrocze. „Bóg zapłać” tym, którzy już wywiązali się ze swojego obowiązku.
  7. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. „Bóg zapłać” tym, którzy już to uczynili. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Składka zbierana dziś w kościele jest przeznaczona jeszcze na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościołów i na dalsze prowadzenie prac remontowych. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za ofiary składane w kancelarii. Czekamy na drewno na dach, jeśli wszystko dobrze pójdzie będzie w tym tygodniu. Drewno potrzebne do prac wykończeniowych już mamy. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane w tym tygodniu dla parafii – szczególnie za staranne uporządkowanie terenu wokół probostwa.
  8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Ogrodowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 51 – 37.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów można nabywać paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński